Радиоволна Клуба ГАЗ-69
 
     

  Сообщения без ответов | Активные темы
куплю БРДМ-2 Автомасла для клуба ГАЗ-69.com

Часовой пояс: UTC + 2 часа     RSS RSS   -69.com
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Нові правила реєстрації автомобілів
UNREAD_POSTДобавлено: 22 янв 2011, 09:53 
Эксперт
Эксперт
Аватара пользователя

Сообщения: 1310
Изображения: 203
Откуда: Немиров
Репутация: 74   Человек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутацией
Не в сети
2 грудня 2010 р. був прийнятий Податковий кодекс України (далі – Кодекс), який приніс в життя значну кількість нововведень, серед яких – заміна податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (транспортний податок) збором за першу реєстрацію транспортного засобу.
Які ж наслідки для автовласників матиме це нововведення? Подивимося на це питання докладніше.


1. Хто і коли платитиме


Згідно з положеннями Кодексу, цей збір справляється за першу реєстрацію в Україні транспортних засобів.
Перша реєстрація транспортного засобу – реєстрація, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше. Тобто мова йде про нові автомобілі або про ввезені з-за кордону старі авто.
Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що є об'єктами оподаткування.


2. За що платити


З 01.01.2011 р. (набрання чинності Кодексом) перелік об'єктів оподаткування збором дещо змінився, порівняно з переліком для оподаткування транспортним податком.
Тепер до переліку ще потрапили:
– трактори на гусеничному ходу і мотоцикли незалежно від об'єму циліндру двигуна;
– судна, зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або у Судновій книзі України;
– літаки і вертольоти, зареєстровані у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або у Реєстрі державних повітряних суден України.
Варто зазначити, що виключені з переліку об'єктів оподаткування мопеди та велосипеди з установленим двигуном незалежно від об'єму циліндра двигуна.
Причепи і напівпричепи також не підлягатимуть оподаткуванню.
База оподаткування визначається окремо для кожного транспортного засобу:
– для колісних транспортних засобів як і раніше – за об'ємом циліндрів двигуна в куб. сантиметрах;
– для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, та для суден, обладнаних двигуном, – за потужністю двигуна в кВт;
– для суден, не обладнаних двигуном, – за довжиною корпусу судна в сантиметрах;
– для літаків, вертольотів – за максимальною злітною масою.


3. Скільки сплачуватимемо


1. Для легкових авто передбачені наступні ставки збору:
2. Для мотоциклів з двигуном об'ємом до 500 куб. см збір встановлено на рівні 3 грн. за 100 куб. см, для мотоциклів з двигуном об'ємом від 501 до 800 куб. см включно – 5 грн. за 100 куб. см, а для мотоциклів з двигуном об'ємом понад 800 куб. см – 10 грн. за 100 куб. см.
3. Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, – 0,5 грн. за 1 кВт потужності двигуна.
4. Для автобусів, у тому числі мікроавтобусів – 5 грн. за 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна.
5. Для тракторів – 2,5 грн. за 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна.
6. За вантажні автомобілі з двигуном об'ємом до 8200 куб. см доведеться сплатити 15 грн., за авто з об'ємом двигуна від 8201 до 15 000 куб. см – 20 грн., а за авто з двигуном понад 15 000 куб. см. – 25 грн. за 100 куб. см.
Відмітимо, що збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується у розмірах, установлених для вантажних автомобілів.
7. Для сідельних тягачів – 15 грн. за 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна.
8. Для автомобілів спеціального призначення – 5 грн. за 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна.
9. Власникам суден, оснащених стаціонарним або підвісним двигуном потужністю до 55 кВт включно, доведеться платити 2,5 грн., а понад 55 кВт – 3 грн. за 1 кВт потужності двигуна.
10. Для суден, не оснащених двигуном, ставка збору визначається з розрахунку 7 грн. за 100 см довжини корпусу судна, якщо така довжина не перевищує 7,5 метрів, та 14 грн. за 100 см, якщо довжина судна перевищує зазначений розмір.
11. Ставки збору для літаків і вертольотів встановлено на рівні 1 грн. за кожен кілограм максимальної злітної маси.
Коефіцієнти
Як і раніше, держава реалізовує політику пропагування придбання нових транс-портних засобів. Тому до ставок податку застосовують коефіцієнти:
1) для нових транспортних засобів – 1;
2) для транспортних засобів, які використовувалися до 8 років (крім електромобілів та тракторів) – 2;
3) для суден, літаків і вертольотів, які використовувалися понад 8 років – 3;
4) для колісних транспортних засобів, які використовувалися понад 8 років (крім електромобілів та тракторів) – 40.

Сума збору обчислюється щодо кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта.

Тобто формула для сплати буде мати наступний вигляд:
О х С х К = СЗ
де
О – об'єм циліндрів двигуна, куб. см;
С – ставка збору, грн.;
К – коефіцієнт;
СЗ – Сума збору.


4. Пільги


Від сплати збору звільняються:
– легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. см, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України;
– транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.
Але у разі відчуження вищезазначених транспортних засобів особи, які отримали їх у власність, зобов'язані сплатити збір за ставками у порядку та на умовах, передбачених Кодексом.


5. Як сплачувати


Нагадаємо, що державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів здійснюється підрозділами Державтоінспекції згідно з відповідним порядком, затвердженим урядовою постановою № 1388 від 07.09.98 р.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 8 від 06.01.2010 р., відомчу реєстрацію та облік великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів здійснюють територіальні органи Держгірпромнагляду.
А реєстрацію та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, постановою Кабінету Міністрів України № 694 від 08.07.2009 р. покладено на Державну інспекцію з нагляду за технічним станом машин.
Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів затверджений постановою Кабміну № 606 від 09.07.2008 р.
Збір сплачується перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.
Платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, – відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.
У разі відсутності зазначених документів реєстрація не проводиться.
Власники автомобілів, що відповідно до законодавства підлягають технічному огляду один раз на два роки, при проходженні у 2011 році такого технічного огляду або знятті транспортних засобів з обліку зобов'язані пред'являти (хоча забирають оригінали) органам, що здійснюють зняття з обліку або технічний огляд, квитанції або платіжні доручення про сплату за 2010 рік податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ставками, які діяли до 1 січня 2011 року, а автовласники, які були звільнені у 2010 році від його сплати, – документ, що дає право на користування такими пільгами. У разі неподання таких документів технічний огляд транспортних засобів та зняття їх з обліку не провадяться.


6. Як повернути сплачений транспортний податок


Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики своїм рішенням від 21.12.2010 "Про забезпечення застосування окремих положень Податкового кодексу України" дав роз'яснення щодо порядку повернення коштів, сплачених у 2010 році при проходженні технічного огляду платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2011 рік.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" фізичні особи сплачують цей податок у тому числі перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
При цьому фізичні особи – платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють технічний огляд автомобілів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, – відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
За таких обставин деякі автомобілісти при проходженні технічного огляду у 2010 році сплатили цей податок і за 2011 рік.
Відповідно до пункту 1 розділу XIX "Прикінцеві положення" Податкового кодексу України з 1 січня 2011 року набрали чинності положення розділу VII "Збір за першу реєстрацію транспортного засобу" цього Кодексу а, відповідно, Закон України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" втратив чинність.
Таким чином, зазначені кошти підлягають поверненню відповідно до статті 43 Податкового кодексу України, яка регулює питання умов повернення помилково та/або надміру сплачених грошових коштів.


Умови повернення


1. Відсутність податкового боргу
Помилково та/або надміру сплачені суми податку підлягають мають бути повернені платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Податковий борг – податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений термін, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
2. Подання заяви
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум транспортного податку за 2011 р. є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Автовласник подає (надсилає рекомендованим листом) заяву до Податкової за місцем реєстрації на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає спосіб перерахування коштів: на поточний рахунок автовласника в установі банку або повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. Разом із заявою потрібно подати копію квитанції про сплату транспортного податку за 2011 рік та копію ідентифікаційного коду.
3. Одержання висновку
Податкова, як контролюючий орган, не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові Державного казначейства України.
На підставі отриманого висновку орган Державного казначейства України протягом 5 робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому Державним казначейством України. Хоча чіткого порядку податкова не має, тому поки питання реального повернення коштів залишається під питанням.
Таким чином, тепер перша реєстрація нового авто стала ще більш дорожчою, а ввозити в Україну старі авто взагалі може стати невигідним ділом.


Вернуться к началу
 Профиль Персональный альбом  
 
Немного рекламы:
 Заголовок сообщения: Re: Нові правила реєстрації автомобілів
UNREAD_POSTДобавлено: 22 фев 2011, 23:37 
Механик
Механик
Аватара пользователя

Сообщения: 179
Откуда: Oдесса-первый город герой!
Репутация: 6   Человек с репутацией
Не в сети
"Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, – 0,5 грн. за 1 кВт потужності двигуна."
Укажите пож.ставку для легковых авто с ДВС.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Нові правила реєстрації автомобілів
UNREAD_POSTДобавлено: 23 фев 2011, 09:26 
Эксперт
Эксперт
Аватара пользователя

Сообщения: 2018
Откуда: Крым, Симферополь
Репутация: 37   Человек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутациейЧеловек с репутацией
Не в сети
Юрий писал(а):
"Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, – 0,5 грн. за 1 кВт потужності двигуна."
Укажите пож.ставку для легковых авто с ДВС.

Для наших 220 грн. в год /если без 50% скидки/. Но это уже малоактуально-только если не платил в прошлом году , за 2011 уже не надо...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Нові правила реєстрації автомобілів
UNREAD_POSTДобавлено: 23 фев 2011, 22:11 
Механик
Механик
Аватара пользователя

Сообщения: 179
Откуда: Oдесса-первый город герой!
Репутация: 6   Человек с репутацией
Не в сети
Я не правильно задал вопрос.
Буду ввозить в страну 11-летнюю машинку,при первой регистрации, сколько платить придется?

Укажите пож.ставку для легковых авто с ДВС.
Тобто формула для сплати буде мати наступний вигляд:
О х С х К = СЗ 3471х?x40=?
де
О – об'єм циліндрів двигуна, куб. см;(3471)
С – ставка збору, грн.???????????????????-???
К – коефіцієнт; ----------------------------40
СЗ – Сума збору.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа     RSS RSS   -69.com


ПОХОЖИЕ ТЕМЫ
 Темы   Автор   Ответы   Просмотры   Последнее сообщение 
В этой теме нет новых непрочитанных сообщений Технічні вимоги до автомобілів для трофі-рейдів

Mykola STARyy

0

2513

07 окт 2009, 12:05

Mykola STARyy Перейти к последнему сообщению

В этой теме нет новых непрочитанных сообщений Правила регистрации т.с.

Валера

1

3254

01 май 2009, 22:36

Валера Перейти к последнему сообщению

Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней. Правила Форума ГАЗ-69.com.ua

Frejer Stolz

0

5256

26 дек 2008, 02:03

Frejer Stolz Перейти к последнему сообщению

В этой теме нет новых непрочитанных сообщений В Украине разрабатывают новые Правила дорожного движения

vitas

2

3369

03 июн 2014, 14:32

gen Перейти к последнему сообщению

В этой теме нет новых непрочитанных сообщений Кабмин утвердил изменения в Правила дорожного движения

[ На страницуНа страницу: 1, 2 ]

STAS68

20

12330

22 апр 2013, 16:29

Mihis Перейти к последнему сообщению

 


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron

[ Time : 0.395s | 33 Queries | GZIP : Off ]